Ölüdeniz Tekne Turu | Ölüdeniz

Ölüdeniz Tekne Turu

Ölüdeniz Tekne Turu  /  

Ölüdeniz Çıkışlı

Ölüdeniz Tekne Turu ve Kelebekler Vadisi

Dünyaca ünlü Kelebekler vadisine uğrayarak tamamlanan bu tur boyunca masmavi sularda ilerlerken yeşil doğa manzara sizlere eşlik edecek.

 

Fethiye'nin birbirinden güzel koylarında yüzme imkanı bulacaksınız. Özellikle Kelebekler Vadisini görmek isteyen tatilcilere vadiyi görmenin en güvenli yolu olan Kelebekler vadisi tekne turunu öneriyoruz.

Tekne turu, iki farklı tarzda tekne ile düzenlenmektedir.

Büyük tekne yaklaşık 100 kişiliktir, 4 tuvalet ve yeterince güneş yatağı ve gölge alanına saip olan teknede verilen öğle yemeğinde seçenekli olarak mangalda tavuk veya balık ile yanında Makarna ve Akdeniz salatası sunulmaktadır.

Küçük tekne 65 kişilik ve öğen yemeğini açık büfe şeklinde sunulmaktadır. Bu tekne genelde daha sakin bir gün geçirmek isteyenlerin tercih edenler için uygundur. Konukların güvenliği için her iki teknede de güvenlik kamerası mevcuttur.

Tur Programı

BODRUM YÜRÜYÜŞ PARKURLARI 

Parkur -1) PEDASA (Gökçeler Kalesi) 
Bodrum'un kuzeyinden başlayan bir patika ile Gökçeler kalesine yürüyüşün değişik dönüş alternatifleri vardır. 

Güçlük derecesi : GB 1 

Yürüyüş süresi : 1 Saat 40 dakika 

Özellikleri : Tatlı eğimli bol Bodrum manzaralı bir patikadan başlayan yürüyüş, güzel bir vadi içinden Gökçelere devam eder. 

Bölgede yarımadanın kuzey ve güney batısını gören vadilerin kesiştiği noktada Lelegler tarafından yapılmış olan bir kale ve civarında tarihi yapılar mevcuttur.

Parkur -2) LELEG EVLERİ + PEDASA 

Yarımadanın Gölkırı mevkiinden Çukurboğazına çıkılır. Buradan Koca Ören ve Evcili Ören üzerinden Gökçeler kalesine gelinir. Buradan Bodruma yürünür. 

Güçlük derecesi : GB 3 

Yürüyüş süresi : 4 saat 

Özellikleri : Parkur yarımadanın geçmiş dönemlerine ait değişik yerleşim örneklerini ve görkemli manzaraları izleme olanağını sunmaktadır.

Parkur -3) PEDESA + GEBE KİLİSE 

Gökçeler kalesinden kuzeye yürünür İncirlikuyu mevkiinden doğuya doğru tırmanılır. Gebe kiliseden sonra Torba veya Demire inilir. 

Güçlük derecesi: GB 3 

Yürüyüş süresi: 4 saat 

Özellikleri : Yörenin peysajı görülmeye değer. Gebe Kilise ismi ile anılan yapı kilise değildir. Yapı mezar olarak yapılmıştır. Çevresi maki ile kaplıdır, patikası sıksık kaybolmaktadır. 

SANDİMA + PARTİPANAZ KAYASI Parkur -4) 
Yalıkavak'tan başlıyan yürüyüş eski Sandima Köyü üzerinden Partipanaz Kayasına devam eder. Karakuzu tepesi yamaçlarından Yalıkavağa geri dönülür. 

Güçlük derecesi : GB 1 Yürüyüş süresi : 1.5 saat

Özellikleri : Doğal güzelliklerle bezenmiş bir yoldan ulaşılan Sandima yarımadanın yakın geçmişine ait yaşam biçimini izleme olanağı veren hoş manzaralı terkedilmiş bir köydür. İçinde tarih izleri taşıyan Partipanaz kayası ve yörenin manzarası görülmeye değer. 

Parkur -5) GERİS KANAMAŞA SIRTLARI 
Sandıma, Partipanaz kayası. 

Yalıkavak'tan başlıyan yürüyüş eski Sandıma Köyü üzerinden Partipanaz Kayasına devam eder. Karasulu tepesi yamaçlarından Geriş köyü sırtlarına geçilir, güneye doğru yürünerek Karakaya sırtlarından köye inilir. 

Güçlük derecesi : GB 2-3 Yürüyüş süresi: 4 saat 

Özellikleri: Parkur boyunca peysaj ve manzaralar görülmeye değer. 

Parkur -6) TERMERA 
Bağla'nın tepesindeki Mandıra köyüne kadar araçla gidilir. Buradan başlayan yürüyüşle Asarlık tepelerindeki Termera'ya ulaşılır ve aynı yoldan geri dönülür. 

Güçlük derecesi: GB 2 Yürüyüş süresi: 2 saat 

Özellikleri: Yürüyüş sırasında Leleg yapılarının temellerine rastlanır. Patikanın kuzey yamacındaki vadide bulunan bir duvarın dev taşları ilgi çekicidir. Termera Asarlık tepelerinin tam ortasındaki çanağa gizlenmiş olan arazinin içinde bir mabet kalıntısı ve kaya mezarlarından oluşur. Kutsal bir mekandır. Mitolojide 'Tarmera acısı' diye geçen bir deyimin doğmasına neden olan ve kahramanın Herakles olan olayın yaşandığı yerdir. Bölgenin muhteşem manzaralı vahşi görüntüsü bu efsane ile çok uyumludur.

Parkur -7) GİREL ve ÖREN KALELERİ (Antik Side) 
Yürüyüş yukarı Göl-Dağbelen arasındaki kavşaktan başlar. Girel Avlusu'ndan geçildikten sonra Karadağ'a tırmanılır. Zirvenin güneyinde ve batısında bulunan kaleler ziyaret edildikten sonra dağın batısından Dağbelen'e inilir. 

Güçlük derecesi: GB 3 Yürüyüş süresi: 4 saat 

Özellikleri: Parkurun başlangıcından muhtemelen Telmisos Mabedi olan yıkık bir Bizans kilisesinin yanındaki Ören yerinden geçilir. Mabedin Oraklı olduğu konusunda mitolojide bir söylence mevcuttur. 
Daha sonra geçilen Girel Avlusu yarımadanın terk edelmiş dağ köylerinden biridir. Karadağ zirvesinin çok yakınına kurulmuş olan Side isimli Leleg yerleşimleri olan Ören ve Girel kaleleri daha sonraları sığınma kaleleri olarak kullanılmıştır.

Parkur -8) GİDEL AVLUSU 
Yukarıgölkırı'ndan başlayan yürüyüş Çukur Boğazı'ndaki sarnıçtan batıya doğru Oyukludağ ve Karadağ yamaçlarını takip ederek Girel Avlusu'na ulaşır. Buradan Dağbelen köyüne doğru devam edilir. 

Güçlük derecesi : GB 3 Yürüyüş süresi : 3 saat 

Özellikleri : Bu parkur yarımadanın geçmişte yaya ve eşek sırtında yapılabilen, kuzeyden güneye doğru başlayan ve dağ köy ve mezarlarına ulaşım sağlayan patikalardan oluşmaktadır. 

GECELEMELİ PARKURLAR
Parkur -1) ANTİK KRAL YOLU YÜRÜYÜŞÜ 
Bafa gölünün doğu ucunda Milattan önce bir liman kenti olan Herakleia'dan (bugünkü Kapıkırı Köyü) başlayan yürüyüş yer yer ANTİK KRAL YOLUNU izleyerek Beşparmak dağları (Latmos Dağı) üzerindeki tarih öncesi mağara resimleri ve erken Hıristiyanlık dönemlerinden kalma Freskler bulunan mağaralar ve manastır kalıntılarına (ARAP AVLUSU) ulaşılır. Program üç gün ve iki gece kamplı olarak yapılmaktadır.

Güçlük derecesi : 3-4 Yürüyüş süresi : En az 14 saat 

Özellikleri : Tarih ve olağanüstü doğal güzellikler tüm gezi boyunca mevcuttur.

Önerilen başka yürüyüş parkurları da vardır:
1. Parkur: Mandalina bahçelerinin içinden geçip Dereköy,Yalıkavak ve Yakaköy üçgeninde gezi. Bu gezide antik kaya mezarlarını,Bizans Dönemi'nden kalma bir başka kiliseyi ve üç adet minyatür piramit şeklindeki mezarları görebilirsiniz.Bu yürüyüşte Sivri Kaya'ya çıkarak heyecanlı nlar yaşayabilirsiniz. Bu yürüyüş en fazla 4 saatinizi alacaktır.

2. Parkur: Bir başka kale kalıntısını ise Bodrum'un doğusunda ki Kızılağaç Köyün'den başlayarak, İçmeler Mevkii'ne ineceğiniz yürüyüşte görebilirsiniz.Bu yürüyüş deniz kenarında sonlandığından, kendinizi Ege'nin serin sularına bırakmamanız için hiçbir neden yoktur.

Yöreye ait Hellenistik Dönem'in en belirgin izlerini ise Romalılar'dan kalma Thengeila'da bulabilirsiniz.Yalıçiftlik Beldesi'nin kuzey doğusunda yer alan bu antik yerleşimin kalıntılarına ulaşmak için, beldeden bir km.sonra yürüyüşe başlamanız ve orman içinde 2 saatlik bir yürüyüşle yükselmeniz yeterli olacaktır.Dönüş yaklaşık 1.5 saatinizi alacaktır ve isterseniz Bodrum'un en bakir koylarından birisi olan balıkçı barınağında yüzerek, günün yorgunluğunu atabilirsiniz. 
 

Ölüdeniz çıkışlı tekne turu

Turun başlangıç noktası Ölüdeniz sahilidir. Başlangıç noktasına kendi özel aracınızla yada turu düzenleyen firmanın servis aracı ile gelebilirsiniz. Biletinizi alırken servis için rezervasyon oluşturmanız gerekiyor. Konakladığınız otelden yada evden alınacağınız saat size önceden bildirilecektir. 

Tura Dahil Olan Hizmetler

Fiyata Dahil Olanlar

Tur ve öğlen yemeği fiyata dahildir

Fiyata Dahil Olmayanlar

Öğlen yemeğindeki içecekler ve diğer ektsra tüketimler ücrete dahil değildir.

Ek Hizmetler

Ekstra İçecekler
Öğlen yemeğinde içecekler dahil değildir.
Kişisel Harcamalar
Kişisel harcamalar dahil değildir.

Kalkış & Dönüş

Turun başlangıç noktası Ölüdeniz sahilidir. Başlangıç noktasına kendi özel aracınızla yada turu düzenleyen firmanın servis aracı ile gelebilirsiniz. Biletinizi alırken servis için rezervasyon oluşturmanız gerekiyor. Konakladığınız otelden yada evden alınacağınız saat size önceden bildirilecektir. 

Ödeme

Ücret teknede ödenecektir.

Tarihleriniz esnek mi?
Takvimden en uygun fiyata sahip tarihleri bulun.
Dönem Fiyatlarını Göster